Apartman İlaçlama

Yaz dönemlerinin geldiği şu günlerde insanların en fazla rahatsız olacağı konulardan birisi olarak karşımıza haşerelerle mücadele çıkmaktadır. Çünkü genelde sıcak havaları seven birçok zararlı için en ideal dönemlerden birisi olmaktadır. Hatta bazı haşerelerin ölümcül sonuçlarla sonlanan etkileri haberlerin giriş haberi olarak sıklıkla duyulmuyor mu? Bina ilaçlama yapılmadığı sürece de duyulmaya devam edilecektir ne yazık ki. Apartmanların genelde merdiven ve bodrum alanlarının karanlık ve nemli olduğunu biliriz ki bu durum da haşerelerin en çok hoşlandığı ortamlar arasında gelmektedir. Bazıları sadece temas ettikleri noktalara dışkı ve salya gibi atıkları aracılığı ile mikrop taşırlar ki bunlar genelde insanları ısırmazlar ve insanlardan uzak dururlar. Ama yine de ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet vermeleri oldukça olası bir durumdur. Bu tür etkilerden korunmanın yegane yolu ise apartman ilaçlama firması desteği alarak periyodik olarak ilaçlama yaptırmaktır. Şöyle düşünebiliriz bu durumu. Diyelim ki kendi dairenizde bir ilaçlama yaptırdınız. Tamam, oldukça da doğru yöntemlerle yapıldı bu ilaçlama. Ama apartman ilaçlama servisleri aracılığı ile değil de kendi dairenizde olan bu uygulamadan kısa bir süre sonra yeniden mustarip olma ihtimaliniz ne kadar fazla değil mi? Bu ve benzeri nedenler dolayısıyla profesyonel bir ilaçlama yaptırmak olmazsa olmaz bir kuraldır. Sıradan ilaçlama yöntemleri ile haşerelerden arınmak ise imkansız olduğu kadar tehlikelidir de.

Bazı haşerelerin her ne kadar insanlardan uzak durduklarını bilsek de, zararlarının sadece temas yoluyla olduğunu bilsek te tehlike bununla sınırlı değil. Bazı haşereler ısırma, emme, kemirme ve sokma gibi yöntemlerle insanlara çok daha ciddi zararlar verebilmektedir ki bu durum apartman ilaçlama şirketlerinin önemini biraz daha öne çıkarıyor sanırım. Bunlardan birine örnek vermek gerekirse akla ilk gelenler arasına pireler olabilir. Gerçekten de evde evcil hayvan besleyen aileler başta olmak üzere en çok şikayet edilen haşerelerden birisidir bunlar. Hızlı üremeleri, çevik hareketleri ve öldürülmelerinin zorluğu nedeniyle en illet haşerelerden anılırlar. Bu nedenle de doğru bir apartman ilaçlama servisi desteği almadan ilaçlama yapmak oldukça hatalı bir yaklaşım olacaktır. Pirelerden başka daha birçok haşerenin insanlara direkt zararı olabilmektedir. Fareler, yılanlar, akrepler bunlara örneklerdendir. Hep taşıdıkları mikroplar nedeniyle hem de kan ile temasta direkt mikrop aktarımı konusunda çok tehlikeli olan bu zararlılardan kurtulmak için insanlar ne yazıktır ki kendi yöntemleri ile mücadele etmektedirler. Aslına bakılacak olursa iyi bir apartman ilaçlama firmaları desteği almadan ilaçlama yapılıyorsa yapılan uygulamanın haşereden daha az masum olduğu söylenemez. Çünkü zaten zararlı imha edilemeyeceği gibi birde insanda daha ciddi ve uzun süreli sağlık sorunlarına sebebiyet verebilmektedir. Maddi boyutunu saymıyoruz bile. Hele ki kişiler bir de evlerinde başka başka canlılar besliyorlarsa bu ilaçlama yöntemi ile birinden birinin zarar görmesi garanti gibi bir durumdur. Öyleyse en sağlıklı karar öncelikle iyi bir bina ilaçlama şirketi tespit etmen ve onunla anlaşarak çalışmaları sürdürmektir.

Yukarıda da söz ettiğimiz üzere öncelikli amaç doğru bir bina ilaçlama firması desteği almaktır. Peki, bir ilaçlama firmasının ne denli iyi ne denli kötü nasıl anlayacağız. Bu konuda sizlere birkaç ipucu vermek istiyoruz. Öncelikle iyi bir bina ilaçlama servisi tamamen ruhsatlı olur. Malumunuzdur ki bir işletmenin ruhsatlı olması demek bazı yasal koşulları yerine getirmiş olması demektir. Böylece de usule uygun ilaçlama hizmeti vereceklerdir ki bu çok önemlidir. Firma ruhsat alabilmişse öncelikle kullandıkları ekipman ve donanımları tamamen standartlara uygundur. Öyle ki günümüzde faaliyet gösteren birçok apartman ilaçlama servisi sadece standartlara uygun olmakla kalmıyor teknolojik ekipmanlar da kullanarak memnuniyet sunmaktadır. Ekipmanın doğru ve işlevsel olması ilaçlama oranları ve erişimi mümkün olmayan noktala ilaç teması açısından çok önemlidir. Bir de işlem hızı açısından tabi. İlaçlama süreci ne denli hızlı olursa uygulamadan alınacak olumlu sonuçlar da o kadar iyi olacaktır. Periyodik uygulamaların peşinden de haşere sorunu tamamen çözülmüş olacaktır. Ayrıca doğru bir apartman ilaçlama şirketi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ilaçları kullanarak da ayrıca memnuniyet sağlarlar. Bu sayede birçok sağlık sorununda baştan önlemi alınmış olur. Doğru bir apartman ilaçlama firması seçiminde en ana unsur ise tecrübeli personeldir. Çünkü haşerelerin çeşitlerine bağlı olarak farklı ilaçlar veya ilaçlama yöntemleri kullanılabilecektir. Bu durumda ekip haşereleri tanımalı ve adımlarını da bu doğrultuda atmalıdır. Kullanılacak olan ilaçları bu seçenekler göz önüne alınarak tercih edilmeli ve uygulama da bu doğrultuda yapılmalıdır. Farklı ilaç türlerinden hangisinin kullanılması gerektiğini en doğru olarak tecrübeli apartman ilaçlama şirketleri personeli belirleyebilecektir. Örneklemek gerekecek olursa fare için katı ilaçlar kullanılırken pireler için daha çok sıvı ilaçlar kullanılabilir. Sıvı ilaç tercihlerinde ise kokulu ya da kokusuz olanlar haşere türüne ve ilaçlara karşı dayanıklılığına bağlı olarak değişebilecektir.

Firmamız Deniz Böcek İlaçlama olarak İstanbul’un her noktasına taşıdığımız kaliteli hizmeti İzmit ve ilçelerine de taşıyarak daha fazla kişiyi haşerelere karşı korumaktayız. Günün 24 saati hizmet veren bir apartman ilaçlama firması olarak, uygulama alanında yaşayan kişi ve canlıların en az etkileneceği saatlerde ilaçlama yapıyor ve günlük yaşamı zorlaştırmadan devamlılığını sağlıyoruz. En cazip fiyat seçenekler ile en etkili çözümler sunan firmamız isminin hakkını uzman personeline güvenerek vermektedir. Garantili ilaçlama hizmeti veriyoruz iddiamızı gerçekleştiren profesyonel ekiplerimiz, teknolojik ekipmanları ile zararlıları yok ederken sağlığınızı da riske atmıyor. Deniz Böcek İlaçlama olarak ruhsatlı ve standartların üzerinde ekipmanlar ile hizmet sağlamaktayız. Yapmanız gereken tek şey ise bizi aramanız ve çözüm önerilerimizi dikkate almanızdır.


HAŞERE SORUNUNUZ MU VAR?
* Size Nasıl Ulaşmamızı İstersiniz ?


Gönder