KİTAP BİTİ

Boyları 6 mm civarından yumuşak vücutlu bir böcek türünün farklı türleri vardır. Renkleri türlerine göre açık kahverengi, sarımtırak kahverengi, açık sarı veya beyaz, koyu kahverengi veya siyah olabilmektedir. İp gibi uzun antenleri vardır. Türlerin sıcaklık istekleri farklıdır. Uzun süre temizlenmeyen raflarda ortaya çıkan bit kıymetli kitaplara zarar vermektedir. Bunun yanı sıra uzun süreleri bakımsız bırakılan pek çok alanda kendilerine rahatlıkla yaşam alanı oluşturabilen bu tür muhakkak uzman ilaçlama firmaları desteği ile kitap biti ilaçlama yapılmalıdır. Bu tür duvar kağıtları kenarları, mobilya altları vb. kuytu alanları da sevmektedir. Mobilya, kitap, tahıl ve bitkilerde besin maddesi olarak kullandıkları materyallerdir. Gözle görmek oldukça zordur. Ancak kitaplarda delikler görüyorsanız KİTAP BİTİ sorunu yaşadığınızın kanıtını elde etmiş olursunuz.

Kitap bitleri yaz döneminde yumurta bırakır, ortalama olarak her dişi 60 adet yumurta üretebilmektedir. 21 günde oluşum tamamlanır ve 100-110 gün yaşayabilirler. Özellikle yeni edinilen bir kitap içinde yumurtalar yaşam alanına gelebilmektedir. Sık sık temizlik yapılmadığında bunlar zararlarını ortaya çıkarabilmektedir. Kitaplar son derece değerli kaynaklardır, yıllar sonrasında bile ilk günkü kalitesini korumayı ve nesillere aktarılması gerekmektedir. Bu nedenle periyodik olarak kitap bitleri ilaçlama hizmeti almak ve değerleri korumak vicdani bir sorumluluktur. Kitap biti böcek ilaçlama ve diğer ilaçlama faaliyetlerini sunan ilaçlama firmaları bulunmaktadır. Hizmet alınacak firma ruhsatları kontrol edilerek alınacak kitap biti ilaçlama kitap bitleri kaynaklı sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır. Kitap bitleri kolay konumlanabilecekleri çatlak ve yarıklarda uygun yaşam alanları bulmaktadır. Bu nedenle bu tarz böceklerle karşılaşmamak için bunlar tamir edilmelidir. Alınacak tedbirler sorunun ortaya çıkma riskini azaltacaktır.

 

Kitap biti ilaçlama hizmeti aldıktan sonra sorunların tekrar ortaya çıkmaması için temizlik rutinini sıklaştırmak, kilerlerde tutulan yiyeceklerin kapalı kutularda muhafaza edilmesine dikkat etmek üstü açık yiyecek içecek bırakmamak önemlidir. Haşerelerin yaydıkları mikroplar hastalıklara yakalanmamıza neden olmaktadır. Bu nedenle mücadele şarttır. Ruhsatlı bir firma olan Deniz ilaçlama garantili hizmet sunarak, yaşam alanlarını haşere ve kemirgenlerden arındırmaktadır. 7 gün 24 saat açık firma ile görüşerek kaliteli hizmet alabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU
* Size Nasıl Ulaşmamızı İstersiniz?


Gönder
132 Kez Okundu